Semináře

Zde je uveden přehled seminářů pro akademický rok 2018/2019. Objednat seminář může firma i agentura.

Co způsobily změny vyhledávání Google

V posledních 2 letech provedl vyhledávač Google tak rozsáhlé změny, že obsah online marketingu je zcela jiný než dříve. Tolik opěvované SEO je dnes prakticky bezvýznamné, naopak PPC reklama je naprosto klíčová pro úspěch na internetu. Její postupující automatizace vyžaduje paradoxně více znalostí a také pro vyhodnocování návštěvnosti je nutný jiný pohled. Všechny novinky a jejich dopady budou diskutovány v rámci semináře.

Trvání: 6 hod

Pro koho: manažeři, pracovníci obchodu a marketingu, vlastníci firem, realizátoři kampaní

Jak hledat na internetu

Na internetu je téměř vše, ale umíme to najít? Pokud hledáme jednoduché věci jako je zboží, ubytování na dovolené nebo letenky, jde to celkem snadno. Jakmile bychom potřebovali najít aktivity konkurence, zmapovat trh nebo si ověřit nějaký nápad, už to tak snadné nebude. Seminář ukáže techniky hledání informací včetně příkladů.

Trvání: 4 hod

Pro koho: široká veřejnost

Internet s rozumem

Kdo nás sleduje? Všichni. Stručná, ale bohužel pravdivá odpověď. Jakmile spustíte počítač nebo zapnete mobil, už jste sledováni. A nemusíte ani něco hledat na internetu nebo psát emaily. Proč to státy a firmy dělají, jak se tomu bránit a jak se chovat v online světě? Na tyto a další otázky dává odpověď tento seminář.

Trvání: 4 hod

Pro koho: široká veřejnost

PPC reklama

Význam PPC reklamy razantně stoupá. Změnou řazení výsledků ve vyhledávači Google (později jej napodobil i Seznam) se PPC reklama posunula na 1. místo v online marketingu. Nová verze Google Ads (dříve Adwords) nabídla obrovské možnosti nastavení a vyhodnocování. Přestože vše směřuje k vyšší automatizaci, a mnozí tvrdí, že už nebudou potřeba specialisté, opak je pravdou. Nároky na nastavení a správu kampaní se paradoxně zvýšily, a zatímco „dělnické profese“ v PPC skutečně mizí, poptávka po expertech se širokým záběrem se prudce zvyšuje.

Seminář má za cíl ukázat možnosti PPC kampaní s ohledem na cíle, nikoliv se zabývat konkrétním nastavením kampaní.

Trvání: 6 hod

Pro koho: pracovníci marketingu, obchodu, majitelé firem